امکان تفکیک کنتورهای گاز با هزینه 40 هزارتومانی

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران گفت: شرکت ملی گاز برای بهینه‌تر شدن مصرف گاز طبیعی، آمادگی خود را برای تفکیک کنتورهای تجمیعی به مستقل (اختصاصی) اعلام کرده و در دستور کار قرار داده است.

جام جم نوشت، یعقوب‌علی حسین‌نیا در نشست خبری، نصب کنتورهای تفکیکی به جای کنتورهای تجمیعی در مجتمع‌های مسکونی را از برنامه‌های مهم شرکت گاز بیان کرد و افزود: شرکت گاز استان تهران در همه ادارات خود در 59 شهر استان‌های تهران و البرز، آماده خدما‌ت‌رسانی در این زمینه است.

وی با اشاره به روش تفکیک کنتورهای تجمیعی به مستقل گفت: ابتدا همه واحدهای مسکونی باید آمادگی خود را اعلام و سپس از نظام مهندسی درخواست کنند که لوله‌کشی‌های داخلی را برای کنتورهای مستقل انجام دهند و در نهایت با مراجعه به شرکت گاز خواستار کنتور مستقل شوند. حسین‌نیا افزود: شرکت گاز، کنتورهای تجمیعی را با قیمت روز از مشترکان می‌خرد و کنتورهای مستقل را به قیمت روز به آنها تحویل می‌دهد. مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان این‌که هزینه لوله‌کشی کنتورهای مستقل برعهده مشترکان است، اضافه کرد: تفاوت قیمت این دو نوع کنتور، حداکثر بین 30 تا 40 هزار تومان برای هر مشترک است.

وی بهای هر دستگاه کنتور تفکیکی مستقل را 768 هزار ریال بیان کرد.
حسین نیا، درباره استفاده از کنتورهای تفکیکی و مستقل برای واحدهایی که از سیستم پکیج و بخاری استفاده می‌کنند، گفت: استفاده از این نوع کنتورها برای واحدهای مسکونی که سیستم گرمایش آنها از طریق موتورخانه مرکزی است به دلیل این که 80 درصد گاز در موتورخانه مصرف و فقط20 درصد صرف گرمایش می‌شود، توصیه نمی‌شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید