انشعاب گاز مشترکین ۴۸ ساعته تفکیک می شود

انشعاب گاز مشترکین ۴۸ ساعته تفکیک می شود
با هزینه متوسط ۴۰ هزار تومان برای هر مشترک
در آستانه اجرای طرح هدفمندی یارانه ها شرکت ملی گاز آمادگی خود را برای تفکیک و جداسازی انشعاب گاز مشترکین اعلام کرد.
در حال حاضر برخی از مجتمع های مسکونی از کنتورهای گاز مشترک استفاده می کنند که با توجه به واقعی شدن قیمت گاز با هدفمندی یارانه ها می توانند انشعاب گاز خود را جدا کنند.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز در گفت وگو با خبرنگار «ایران» در این باره گفت: شرکت ملی گاز آمادگی کامل دارد تا نسبت به جداسازی انشعاب مشترکین اقدام کند.
مجتبی شیخ بهایی افزود: ۴۸ ساعت پس از تایید سازمان نظام مهندسی کشور، کنتور جدید و اختصاصی گاز به مردم تحویل داده می شود.
وی درخصوص هزینه های تفکیک انشعاب گاز اظهار داشت: براساس برآوردهای انجام شده هزینه جداسازی و دریافت کنتور جدید از سوی مشترکین بطور متوسط ۴۰ هزار تومان است.

برای تفکیک انشعاب گاز چه کنیم؟
عضو هیات مدیره شرکت ملی گاز در پاسخ به این سوال که مردم برای جداکردن انشعاب خود باید چه مراحلی را طی کنند، گفت: مشترکین در ابتدا باید اقدام به لوله کشی جدید گاز از محل کنتور جدید تا واحد مسکونی خود کنند.
به گفته وی، این فرایند می تواند توسط تمام شرکت های لوله کشی گاز دارای مجوز صورت بگیرد. شیخ بهایی ادامه داد: پس از اتمام لوله کشی، مشترکین باید با مراجعه به سازمان نظام مهندسی کشور، تاییدیه لوله کشی واحد مسکونی خود را دریافت کنند.
وی اضافه کرد: پس از این مرحله مشترکین بایستی برای محاسبه هزینه کنتور جدید به شرکت های گاز محل زندگی خود مراجعه کنند.
وی با اشاره به این که قیمت هر دستگاه کنتور برای واحدهای مسکونی در حدود ۸۰ هزار تومان است، تصریح کرد: پس از کسر قیمت روز کنتور مشترک مجتمع های مسکونی باقی مانده مبلغ در تعداد واحدهای مجتمع تقسیم و از مشترکین دریافت می شود. به گفته مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، هزینه تفکیک انشعاب برای واحدهای مسکونی با زیربنای ۱۲۰ تا ۱۵۰ متر کمتر از ۴۰هزار تومان است. وی خاطرنشان کرد: نماینده تام الاختیار مجتمع های مسکونی می توانند پیگیر مراحل کار باشند. عضو هیات مدیره شرکت ملی گاز با بیان این که اجرای هدفمندی یارانه ها در بخش گاز ۱۵ تا ۲۰ درصد صرفه جویی به دنبال دارد، اظهار داشت: بخشی از این صرفه جویی به واسطه تفکیک انشعاب مشترکین محقق می شود. بر این اساس مردم می توانند با جداسازی انشعاب گاز خود علاوه بر مدیریت مصرف میزان مصرف خود را نیز کاهش دهند. به گفته وی، در استان تهران تاکنون بیش از ۴۰ هزار مشترک برای تفکیک انشعاب گاز خود به شرکت گاز مراجعه کرده اند. شیخ بهایی در پاسخ به این سوال که آیا برای ارائه کنتورهای جدید به مردم محدودیتی وجود دارد یا خیر؟ گفت: در زمینه تامین کنتور گاز هیچگونه مشکلی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی تمام نیاز کنتور گاز کشور را تامین می کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

افزایش یک میلیون مشترک گاز تا پایان سال
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز در ادامه از افزوده شدن یک میلیون مشترک گاز طبیعی به کل مشترکان تا پایان سال خبر داد.
وی گفت: برنامه رسمی و بودجه ای ما افزایش ۶۰۰ هزار مشترک جدید است که با اضافه شدن ۴۰۰ هزار مشترک از طریق تفکیک انشعاب به یک میلیون مشترک می رسد. شیخ بهایی همچنین درخصوص برنامه های شرکت ملی گاز برای گازرسانی به شهرها و روستاها، اظهار داشت: در برنامه شرکت گاز، گازرسانی به ۱۰۰ شهر و هزار و ۵۰۰ روستا در سال جاری پیش بینی شده است. وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون به ۴۰ شهر و ۷۰۰ روستا گازرسانی شده است.

منبع : مگ ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید