کنتور گاز خراب

مگر کنتور گاز را از سر کوچه خریده ایم

در پی دعوت پورتال خبری کاشان از مخاطبان خود در خصوص طرح مشکلات و سوژه های کاشان ، یکی از شهروندان کاشان با ارائه مستنداتی خواستار پاسخ رئیس محترم اداره گاز به ابهامات خود شد .

گفتنی است حق انتشار پاسخ اداره گاز کاشان به این ابهام در پورتال خبری کاشان محفوظ است  .

این ابهام بدین شرح است

با سلام مشکلی درمورد قبض های صادره از ناحیه شرکت گاز کاشان وجود دارد که خواستم به اطلاعتان برسانم که نسبت به انعکاس و تهیه گزارش در مورد آن اقدام کنید تا انشااله مرتفع گردد.
در ماههای ابتدایی سال ۹۰ که مامور شرکت گاز برای قرائت کنتور به منزل ما آمده بود اعلام کرد کنتورتان خراب است و باید تعویض شود. در حالیکه هیچ عیبی و یا احیانا عدم کارکردی از کنتور مشاهده نمی شد ولی با این وجود ماموران شرکت گاز نسبت به تعویض کنتور اقدام کردند. پس از ۶ ماه از تعویض کنتور دوباره مامورین شرکت گاز اعلام کردند که کنتورتان خراب است و باید تعویض شود. وقتی گفتیم که تازه کنتور عوض شده و دلیلتان از خرابی چیست اعلام کردند که کنتورتان کم کار میکند!! و باید مجددا تعویض شود. وقتی ما بیشتر روی این قضیه حساس شدیم و به قبضهایمان مراجعه کردیم متوجه شدیم که متاسفانه شرکت گاز با وجود قرائت کنتور ، میزان کارکرد شمارشگر و مصرف گاز را هر مقدار که دوست دارد ثبت می کند و قیمت بهای پرداختی را بر مبنای همان عدد دلخواه محاسبه می کند. وقتی به قبضهای پیشین هم مراجعه کردم دیدم که در موارد زیادی چه قبل از تعویض کنتور و چه پس از آن دست به این کار غیر اخلاقی و غیر شرعی زده و مبالغی بسیار زیادتر از آن حد واقعی را اخذ کرده اند که قطعا حرام است. پس از مراجعه ما به شرکت گاز کاشان و صحبت با مسئولین آن، آنها هم گفتند که کنتورتان خراب است و توجهی به حرفهایمان نشان ندادند و بعد که اصرارمان را دیدند قبض آخر  را در حدود ۵۰۰۰ تومان کسر کردند!! حال این سوالها را میخواهم از مسئولین شرکت گاز بپرسم تا با پیگیری شما جواب داده شود که :

۱ – کنتور نصبی در منزلمان را خود شرکت خریداری و نصب کرده و ما از مغازه محله نخریده ایم که الان ضرر خرابی آن را بدهیم.

۲ – بر فرض که کنتورمان خراب باشد به چه حقی شرکت گاز با وجود دو رقم شمارشگر پیشین و کنونی یک عدد فرضی را به عنوان مقدار مصرف درج کرده و پول آن را می گیرد. آنها میتوانند صد بارهم نسبت به تعویض کنتور اقدام نمایند اما حق درج عدد غیر واقعی ندارند.

۳ – چرا شرکت گاز کنتورهای خراب را خریده اند که پس از گذشت ۶ ماه دوباره بخواهند اقدام به تعویض کنتور کنند و هزینه ای را بر بیت المال تحمیل کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید