کنتور گاز خراب

مگر كنتور گاز را از سر كوچه خريده ايم

در پی دعوت پورتال خبری کاشان از مخاطبان خود در خصوص طرح مشکلات و سوژه های کاشان ، یکی از شهروندان كاشان با ارائه مستنداتي خواستار پاسخ رئيس محترم اداره گاز به ابهامات خود شد .

گفتنی است حق انتشار پاسخ اداره گاز کاشان به این ابهام در پورتال خبری کاشان محفوظ است  .

این ابهام بدین شرح است

با سلام مشكلي درمورد قبض هاي صادره از ناحيه شركت گاز كاشان وجود دارد كه خواستم به اطلاعتان برسانم كه نسبت به انعكاس و تهيه گزارش در مورد آن اقدام كنيد تا انشااله مرتفع گردد.
در ماههاي ابتدايي سال 90 كه مامور شركت گاز براي قرائت كنتور به منزل ما آمده بود اعلام كرد كنتورتان خراب است و بايد تعويض شود. در حاليكه هيچ عيبي و يا احيانا عدم كاركردي از كنتور مشاهده نمي شد ولي با اين وجود ماموران شركت گاز نسبت به تعويض كنتور اقدام كردند. پس از 6 ماه از تعويض كنتور دوباره مامورين شركت گاز اعلام كردند كه كنتورتان خراب است و بايد تعويض شود. وقتي گفتيم كه تازه كنتور عوض شده و دليلتان از خرابي چيست اعلام كردند كه كنتورتان كم كار ميكند!! و بايد مجددا تعويض شود. وقتي ما بيشتر روي اين قضيه حساس شديم و به قبضهايمان مراجعه كرديم متوجه شديم كه متاسفانه شركت گاز با وجود قرائت كنتور ، ميزان كاركرد شمارشگر و مصرف گاز را هر مقدار كه دوست دارد ثبت مي كند و قيمت بهاي پرداختي را بر مبناي همان عدد دلخواه محاسبه مي كند. وقتي به قبضهاي پيشين هم مراجعه كردم ديدم كه در موارد زيادي چه قبل از تعويض كنتور و چه پس از آن دست به اين كار غير اخلاقي و غير شرعي زده و مبالغي بسيار زيادتر از آن حد واقعي را اخذ كرده اند كه قطعا حرام است. پس از مراجعه ما به شركت گاز كاشان و صحبت با مسئولين آن، آنها هم گفتند كه كنتورتان خراب است و توجهي به حرفهايمان نشان ندادند و بعد كه اصرارمان را ديدند قبض آخر  را در حدود 5000 تومان كسر كردند!! حال اين سوالها را ميخواهم از مسئولين شركت گاز بپرسم تا با پيگيري شما جواب داده شود كه :

1 – كنتور نصبي در منزلمان را خود شركت خريداري و نصب كرده و ما از مغازه محله نخريده ايم كه الان ضرر خرابي آن را بدهيم.

2 – بر فرض كه كنتورمان خراب باشد به چه حقي شركت گاز با وجود دو رقم شمارشگر پيشين و كنوني يك عدد فرضي را به عنوان مقدار مصرف درج كرده و پول آن را مي گيرد. آنها ميتوانند صد بارهم نسبت به تعويض كنتور اقدام نمايند اما حق درج عدد غير واقعي ندارند.

3 – چرا شركت گاز كنتورهاي خراب را خريده اند كه پس از گذشت 6 ماه دوباره بخواهند اقدام به تعويض كنتور كنند و هزينه اي را بر بيت المال تحميل كنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید