یخ زدایی کنتورهای آب

شهروندان برای یخ زدایی کنتورهای آب از آب داغ استفاده نکنند
کرج – خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت آبفای غرب استان تهران گفت: شهروندان برای یخ زدایی انشعاب و کنتور آب خود از آب داغ استفاده نکنند.
حسین نوری در گفتگو با خبرنگار مهر در کرج با بیان این مطلب اظهار داشت: استفاده از آب داغ برای یخ زدایی انشعاب و کنتور آب ممکن است به ترکیدگی لوله و کنتور منجر شود که به همین دلیل لازم است به جای استفاده از آب داغ از وسایل گرمازا و حرارتی استفاده شود.

وی ادامه داد: نباید در زمان این یخ زدایی، کنتور و اتصالات آن در معرض حرارت و شعله مستقیم قرار گیرد، بلکه باید فاصله مناسب حفظ شود.

این مسئول ضمن اشاره به لزوم جلوگیری از ورود آب گرم با درجه حرارت بالای 27 درجه به شبکه افزود: استفاده از روش “سوند بخار” (وارد کردن شلنگ به داخل لوله و انتقال بخار آب به داخل لوله) برای رفع یخ زدگی اولین شیر نزدیک کنتور توصیه می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای غرب استان تهران در خصوص تعیین محل یخ زدگی نیز گفت: به منظور تعیین محل یخ زدگی لازم است نزدیکترین شیر به کنتور باز شود که اگر آب جاری شد معلوم می شود حد فاصل کنتور با شیر، یخ زده است.

نوری در زمینه راههای جلوگیری از یخ زدگی کنتور ادامه داد: استفاده از خاک اره ای که در کیسه ریخته شده، پوشال (از قبیل پوشال کولر)، پارچه، گونی، پشم شیشه و پشم سنگ در محفظه محل استقرار کنتور آب در کاهش احتمال یخ زدگی آن موثر است.

وی خاطرنشان کرد: بهتر است در انتهای شب، نزیکترین شیر آب بعد از کنتور به اندازه شیر سماور باز باشد و آب خارج شده در ظروف قابل استفاده جمع آوری شود تا از یخ زدگی و هدرروی آب جلوگیری شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید